Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai veikala īpašniekam jāmaksā par kāpņu telpas uzkopšanu

J
jautā:
23. oktobrī, 2023
Viesturs

Labdien! Daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku kopība pieņēma lēmumu par kāpņu telpas sanitāro uzkopi. Vai veikalam, kurš atrodas 1. stāvā un kuram nav izejas uz kāpņu telpu, ir jāmaksā par kāpņu telpas uzkopšanu?

A
atbild:
24. oktobrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Veikala telpām, kas atrodas 1. stāvā, ir īpašnieks. Uz viņu attiecas Dzīvokļa īpašuma likuma 10. pants, kas nosaka: dzīvokļa īpašnieka pienākumi piedalīties dzīvojamās mājas pārvaldīšanā; segt dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumus šā likuma 13. pantā noteiktajā kārtībā; pildīt dzīvokļu īpašnieku kopības pieņemtos lēmumus u. c.