Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kā izšķirties, ja viens no laulātajiem ir ieslodzījumā

J
jautā:
05. oktobrī, 2023
Ričards

Labdien! Kā var šķirt laulību un kā tiek noteiktas saskarsmes tiesības ar bērniem, ja viens laulātais atrodas ieslodzījumā?

A
atbild:
09. oktobrī, 2023

Par laulības šķiršanu ar personu, kas atrodas ieslodzījumā, var izlasīt LV portāla publicētajā e-konsultācijā “Kā šķirt laulību, ja vīrs ir ieslodzījumā”.

Civillikumā ir iedaļa “Vecāku un bērnu personiskās attiecības” (sākot no 177. panta), kurā rodama atbilde uz jautājumu par tiesībām uz saskarsmi ar bērnu. Jūsu gadījumā bērnu dzīvesvieta acīmredzami būtu nosakāma ar to vecāku, kurš neatrodas ieslodzījumā, vecāku kopīga aizgādība turpinās, ja nav pamata to pārtraukt vai izbeigt vienam no vecākiem. Ja laulība tiks šķirta, pieaicinot notāru, tad pusēm būs jāvienojas par jautājumiem, kas skar nepilngadīgus bērnus. Ja laulība tiks šķirta tiesā, tad prasītājam būs jāizsaka savi prasījumi par bērniem.