TĒMA: Mājoklis

Par ko jāmaksā siltumenerģijas rēķini

J
jautā:
11. septembrī, 2023
Kristaps

Labdien! Mūsu piecstāvu daudzdzīvokļu mājā ir izveidojusies neizprotama situācija. Proti, mājas bēniņos, kuri ir neapdzīvoti, 2000. gadu sākumā ir piereģistrēta/izveidota mākslinieku darbnīca. Situācija ir tāda, ka “uz papīra” šajos bēniņos ir mākslinieku darbnīca, bet realitātē no telpas tur nekas daudz nav palicis sliktā remonta dēļ. Bet rēķini par apkuri ziemā turpina pienākt, īpašnieks par to neliekas ne zinis, un mājai krājas iespaidīgs parāds. Vai var atteikties no apkures šajā mākslinieku darbnīcā? Realitātē tur pat nav radiatoru vai kaut kā cita, kas apsildītu šo telpu un būtu papildus izveidots. Ir tikai siltuma trases caurules, kas tur bija jau mājas celšanas brīdī. Vai ir kādas iespējas risināt šo problēmu un panākt to, lai nav jāmaksā par pakalpojumiem, kurus nemaz nesaņem? Paldies!

A
atbild:
12. septembrī, 2023
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Mājā patērētā siltumenerģija tiek uzskaitīta siltummezglā. Tātad kopējais maksājums tiek sadalīts uz visu dzīvokļu un nedzīvojamo telpu īpašumu apkures kvadrātmetriem. Šis ir jautājums, par kuru jālemj īpašniekiem un pārvaldniekam. Ja apkures šajās telpās nav, tad tikai taisnīgi būtu mājas kopējo siltumenerģijas rēķinu sadalīt starp tiem, kas saņem apkuri. Mākslinieku darbnīcas īpašniekam būtu godīgi maksāt nelielu maksu par koplietošanas telpu apkuri, kopējo mājas apkures tīklu zudumiem un siltumenerģiju, kas tiek saņemta no apkurināto telpu norobežojošām konstrukcijām (iespējams, caur grīdu no apakšējā dzīvokļa).