TĒMA: Mājoklis

Vai pārvaldnieks ir atbildīgs par cauru jumtu

J
jautā:
08. augustā, 2023
Agija

Labdien! Dzīvoju daudzdzīvokļu mājas pēdējā stāvā, lietus laikā divās istabās no trim pil griesti. Viena istaba jau ir kļuvusi neapdzīvojama ūdens pilēšanas dēļ. Jumts tiks labots. Māju apsaimnieko biedrība. Vai un kā varu pieprasīt biedrībai kompensāciju par nodarītajiem zaudējumiem dzīvoklī? Dzīvokļa apdrošinātāji nesedz zaudējumus mājas nolietojuma dēļ.

A
atbild:
10. augustā, 2023
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Nama kopīpašuma pārvaldnieks var būt atbildīgs par nodarītajiem zaudējumiem, ja zaudējumi atsevišķa dzīvokļa īpašniekam ir nodarīti nepareizas pārvaldnieka darbības vai bezdarbības rezultātā. No jautājumā ietvertās informācijas var pieņemt, ka ēka un ēkas jumts ir nolietojušies un ka pārvaldnieks nākotnē plāno jumta remontu. Šī informācija vedina domāt, ka jau iepriekš pārvaldnieks, iespējams, ir norādījis uz ēkas un jumta nolietojumu. Iespējams, dzīvokļu īpašnieki uzreiz nevarēja apmaksāt jumta remontu, un tika meklēti līdzekļi jumta remontam. Šādā gadījumā pārvaldnieks nevar būt atbildīgs. Pārvaldnieks var būt atbildīgs situācijā, ja dzīvokļu īpašnieki ir apstiprinājuši remontdarbu veikšanu, atvēlējuši līdzekļus jumta remontam, taču pārvaldnieks šo darbu neorganizē.