TĒMA: Kultūra

Vai tiks pārskatīts Autortiesību likums

J
jautā:
23. augustā, 2023
Ingrīda

Vai ir paredzētas izmaiņas Autortiesību likumā? Kad un kādas izmaiņas? Cik ilgi būs spēkā esošais Autortiesību likums?

A
atbild:
14. septembrī, 2023
Olga Lauva
juriste

Pēdējie grozījumi Autortiesību likumā tika veikti 2023. gada 12. janvārī, kad Saeima pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus Autortiesību likumā.

Grozījumi ir izstrādāti, lai pārņemtu Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2019/790 jeb Digitālā vienotā tirgus direktīvu, kā arī Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2019/789 jeb Raidorganizāciju direktīvu. Abas direktīvas paredz būtiskas izmaiņas autortiesību regulējumā, ietekmējot gan autorus un izpildītājus, gan darbu izmantotājus.

Detalizētāk ar grozījumu būtību aicinu iepazīties LV portālā publicētajā skaidrojumā “Stājas spēkā regulējums autortiesībām un blakustiesībām digitālajā vienotajā tirgū”.

Likuma grozījumi tika izsludināti 2023. gada 4. aprīlī un stājās spēkā 2023. gada 5. aprīlī.

Vairāk par grozījumiem Autortiesību likumā un grozījumiem Autortiesību kolektīvā pārvaldījuma likumā varat uzzināt LV portālā:

Savukārt ar visiem grozījumiem Autortiesību likumā detalizēti var iepazīties portāla Likumi.lv sadaļā “Visi grozījumi”