TĒMA: Veselība

Apdrošinātājs kompensē tikai Latvijas Zāļu reģistrā iekļautos medikamentus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. martā, 2023
Mārtiņš

Sveiki!

Pēc CSNg esmu 1. grupas invalīds, kopjams. Apdrošināšanas kompānija jau vairākas reizes atsaka atmaksāt izmaksas par “Prontosan” gelu (izgulējumu profilaksei), apgalvojot, ka tas nav ārstniecības līdzeklis. Kā man rīkoties? Ir pieejamas ārsta receptes, kā arī ārsti rekomendē to lietot.

A
atbild:
11. aprīlī, 2023
Santa Galiņa
LV portāls
Apdrošināšanas kompānija “Ergo”
Ilze Andersone, Atlīdzību regulēšanas departamenta direktore

“Lai apdrošinātājs kompensētu zāles, kuras ārsts nozīmējis ceļu satiksmes negadījumā (CSNg) cietušajai personai un kuras nepieciešamas, lai novērstu veselības problēmas, kas radušās saistībā ar notikušo CSNg, šīm zālēm jābūt Latvijas Zāļu reģistrā,” paskaidro apdrošināšanas kompānijas ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktore Ilze Andersone.

“Prontosan” gels izgulējumu profilaksei nav reģistrēts Latvijas Zāļu reģistrā.

Šādus noteikumus ievēro visas apdrošināšanas kompānijas, apstiprina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā.

Jūsu gadījumā aicinām vērsties pie ārsta, lai pārrunātu ārstēšanu.