Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Pacientam var noteikt maksu par izraksta kopēšanu

J
jautā:
14. martā, 2024
Zane

Labdien! Vai ārstniecības iestādei, piemēram, ģimenes ārsta praksei vai poliklīnikai, ir tiesības pieprasīt samaksu par medicīnisko dokumentu kopēšanu ievietošanai pacienta medicīniskajā kartē? Biju apmeklējusi speciālistu, kurš izdeva rekomendācijas un slēdzienu ģimenes ārstam vienā eksemplārā. Ierodoties pie ģimenes ārsta, man paskaidroja: ja vēlos atstāt šaurspeciālista konsultācijas rezultātu arī sev, tad dokuments tiks nokopēts par samaksu. Paldies!

A
atbild:
12. aprīlī, 2024

Speciālists par pacientam sniegto konsultāciju izsniedz izrakstu, kurā norāda adresātu, kam paredzēts konkrētais izraksts. Veselības inspekcijā norāda: ja izraksts ir adresēts ģimenes ārstam, tad tas ir jānodod ģimenes ārstam, savukārt, ja pacients vēlas izrakstu paturēt sev, tad pacients izrakstu pats nokopē vai arī lūdz to izdarīt ārstniecības personai, kura var pieprasīt samaksu atbilstoši ārstniecības iestādē noteiktajam maksas pakalpojumu cenrādim.