Kā saņemt atbalstu daudzdzīvokļu mājas energoefektivitātes paaugstināšanai

J
jautā:
01. augustā, 2019
Viktorija

Labdien! Vai var iegūt finansiālo atbalstu 50% apmērā no “Altum”, ja 72% mājas iedzīvotāju ir nobalsojuši “par”, bet tas nav vairāk par 2/3, ko prasa “Altum”. Vai ar tādu balsu skaitu var saņemt kredītu bankā?

A
atbild:
05. augustā, 2019

Lai saņemtu atbalstu “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” administrētajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā un Eiropas fondu dāvinājumu, kas sedz līdz pat 50% darbu izmaksu par mājas renovāciju, lēmumi jāpieņem kopsapulcē vai aptaujā dzīvokļu īpašniekiem, kas pārstāv vismaz 2/3 balsu no dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumiem, nobalsojot “par” dzīvokļu īpašumos sadalītā mājā vai 100% dzīvokļu īpašumos nesadalītā mājā.

Tāds pats iedzīvotāju balsojums būs nepieciešams arī par aizdevuma ņemšanu bankā, bet atsevišķiem projektiem banka var noteikt lielāku balsojuma slieksni: tas ir atkarīgs no mājas lieluma, atrašanās vietas, kā māja veic komunālos maksājumus, vai ir parādi u. tml. faktoriem, kurus vienmēr jāapspriež, piesakoties aizdevumam bankā.

Divu trešdaļu balsojuma slieksni nosaka Dzīvokļa īpašuma likuma 17. pants.

Vairāk informācijas var atrast šeit.