TĒMA: Mājoklis

Neliela vēja ģeneratora uzstādīšana

J
jautā:
25. martā, 2022
Līga

Man ir reģistrēta zemnieku saimniecība, nav dzīvojamās mājas, tikai pagaidu uzturēšanās miteklis. Elektrības pieslēguma nav, jo kaimiņš nedod atļauju pieslēgumam. Vai man ir tiesības rakstīt “Altum” pieteikumu par valsts atbalsta piešķiršanu nelielam vēja ģeneratoram?

A
atbild:
29. martā, 2022
Inese Helmane
LV portāls
AS "Attīstības finanšu institūcija Altum"
Sandra Eglīte, sabiedrisko attiecību speciāliste

Fakts, ka māja nav pieslēgta kopējam elektroapgādes tīklam, nav šķērslis. Vienlaikus jāņem vērā: lai pieteiktos uz atbalstu “Altum” privātmāju energoefektivitātes programmā, mājai ir jāatbilst šādiem kritērijiem: saskaņā ar kadasts.lv reģistru māja atbilst viena vai divu dzīvokļu mājas klasei; tā ir nodota ekspluatācijā; mājā neveic saimniecisko darbību; zemesgrāmatā nostiprinātās īpašuma tiesības ir personai, kura pieteiksies atbalstam;  īpašniekam ģimenē ir vismaz viens bērns. Šādi kritēriji ir noteikti Ministru kabineta noteikumos, kas regulē šīs atbalsta programmas darbību.

Vairāk par grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 103 “Noteikumi par atbalsta programmu viena dzīvokļa dzīvojamo māju un divu dzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai” var izlasīt LV portāla publikācijā “Atbalsts arī saules paneļu un nelielu vēja ģeneratoru uzstādīšanai privātmājās”.