Lasīšanai: 1 minūte

Kad par blakus darbu jāinformē darba devējs

J
jautā:
07. maijā, 2015
Linda

Labdien! Vēlējos noskaidrot, vai man ir tiesības slēgt autoratlīdzības līgumu uz 2 mēnešiem, ja šobrīd esmu darba attiecībās (noslēgts darba līgums), nesniedzot papildu informāciju darba devējam, kā arī atbildīgajām valsts iestādēm?

A
atbild:
08. maijā, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

To, vai Jums ir vai nav tiesību slēgt citus līgumus un vai par šādu līgumu slēgšanu ir jāinformē darba devējs, atbilde ir jāmeklē Jūsu darba līgumā.

Ierobežojumus veikt blakus darbu var noteikt darba devējs, ciktāl tas attaisnojams ar darba devēja pamatotām un aizsargājamām interesēm, it īpaši, ja šāds blakus darbs negatīvi ietekmē vai var ietekmēt darbinieka saistību pienācīgu izpildi (Darba likuma 92.pants).

Kas attiecas uz informācijas sniegšanu citām valsts iestādēm (VID), tad par to ir atbildīgs autoratlīdzības izmaksātājs. Jo iedzīvotāju ienākuma nodokli no autoratlīdzības ietur tās izmaksātājs.