Par laulības šķiršanu otru laulāto informē

J
jautā:
31. augustā, 2014
Marta

Vai iespējams vienpusēji šķirt laulību, neinformējot otru pusi? Kādos gadījumos tas ir iespējams? Kādā veidā otra puse ir jāinformē? Cik savlaicīgi tas jāizdara?

A
atbild:
02. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Laulības šķiršanu var ierosināt vai nu viens laulātais, vai abi kopā. Neinformējot otru laulāto, laulību šķirt nav iespējams.

Ja laulības šķiršanas ierosinātājam nav vēlmes pašam otru laulāto informēt par šo nodomu, tad ir jāsniedz prasības pieteikums tiesā atbilstoši otra laulātā dzīvesvietai vai savai dzīvesvietai. Par ierosināto laulības šķiršanu otram laulātajam paziņos tiesa, nosūtot ierakstītu vēstuli par ierašanos uz tiesas sēdi un prasības pieteikuma kopiju.

Šķirot laulību tiesas ceļā, procesa laiks būs ilgāks un izmaksas apmēram par ¼ lielākas.

Otra iespēja ir laulību šķirt pie notāra, taču tā ir iespējama vien tad, ja abi laulātie tam piekrīt un uz vienošanās parakstīšanu ierodas kopā.

Vairāk par laulības šķiršanas jautājumiem varat lasīt LV portāla skaidrojumā Uzzini vienkopus par tēmu: laulības noslēgšana, šķiršana, mantiskās attiecības.