Kā pierādīt radniecību ar pusmāsu

J
jautā:
15. aprīlī, 2024
Aleksandrs

Labdien! Man ir māsa ar citu uzvārdu, jo mums ir viena māte, bet citi tēvi. Vai un kur var saņemt izziņu, kas apstiprinātu mūsu radniecību?

A
atbild:
16. aprīlī, 2024
Linda Ņikona
LV portāls

Civillikuma 213. pantā noteikts, ka radniecība brāļu un māsu starpā ir vai nu pilnīga, vai nepilnīga. Tā uzskatāma par pilnīgu, kad brāļi un māsas cēlušies no vieniem un tiem pašiem vecākiem, un par nepilnīgu, kad viņi cēlušies no viena tēva, bet no dažādām mātēm, vai otrādi – no vienas mātes, bet no dažādiem tēviem; pirmajā gadījumā brāļus un māsas sauc par īstiem brāļiem un īstām māsām, bet otrajā – par pusbrāļiem un pusmāsām.

Radniecību ar pusmāsu var pierādīt ieraksts par māti jūsu dzimšanas apliecībās.

Ja dzimšanas apliecība ir nozaudēta, tad to iespējams atjaunot, vēršoties attiecīgajā dzimtsarakstu nodaļā ar iesniegumu. Sīkāku informāciju var atrast Tieslietu ministrijas mājaslapā.