Lasīšanai: 1 minūte

Ceļošana kopā ar bērnu

J
jautā:
07. augustā, 2014
Raimonds Vorobjovs

Labdien! Vai es varu ceļot ar bērnu (11 gadi) no iepriekšējām attiecībām? Bērns ir ierakstīts manā pasē.

A
atbild:
08. augustā, 2014
Laura Studente
LV portālam

MK noteikumu Nr.721 „Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu” 7.punktā norādīts: ja bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, izceļo no valsts vecāka pavadībā, tad viņam jāuzrāda šādi dokumenti:

  • tā vecāka ceļošanas dokuments ar ierakstu par radniecību ar šo bērnu, kurš pavada bērnu;
  • ja bērnu pavadošā vecāka ceļošanas dokumentā nav ieraksta par radniecību ar šo bērnu - bērna dzimšanas apliecība vai tās notariāli apliecināta kopija.

No minētā punktā izriet: ja bērna vecāks ir Latvijas pilsonis un ja vecāka pasē ir ailīte ar ierakstu par bērnu, tad var ceļot un nekāds papildu dokuments nav nepieciešams.

Vairāk informācijas LV portāla skaidrojumā „Bērns dodas ceļojumā. Kad vajadzīga pilnvara”.