Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ja bērna tēvs neievēro vienošanos, jāsniedz prasība tiesā

J
jautā:
10. jūlijā, 2014
Iveta Pētersone

Ko darīt ar tādu bērna tēvu, kas sastādīja pie advokātes vienošanos par bērnu ... bet pats neievēro tos punktus, ko pats ielicis vienošanās?

A
atbild:
25. jūlijā, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja bērna vecāki dzīvo šķirti, viņiem jāvienojas par saskarsmi ar bērnu un uzturlīdzekļu nodrošināšanu. Ja kāda no pusēm vienošanos neievēro, otra puse var vērsties tiesā. Piemēram, ja ar bērna tēvu pie notāra tikusi noslēgta rakstveida vienošanās par uzturlīdzekļiem bērna uzturam un bērna tēvs minēto vienošanos nepilda, māte var celt tiesā prasību par uzturlīdzekļu parāda un uzturlīdzekļu piedziņu.

Atbilstoši Civilprocesa likuma 203.panta piektajai daļai – tiesas spriedumam, kas stājies likumīgā spēkā, ir likuma spēks, līdz ar to tas ir obligāts un izpildāms.