TĒMA: Ģimene

Lai piedzītu uzturlīdzekļus, jāsniedz prasība tiesā

J
jautā:
30. martā, 2014
Guna Turlo

Sakiet, lūdzu, kur man griezties, lai uzsāktu procesu par alimentu pieprasīšanu Rīgā?

A
atbild:
02. aprīlī, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Prasība par uzturlīdzekļu piedziņu Jums ir jāsniedz tiesā. Civilprocesa likuma 28.panta otrā daļa paredz, ka prasību par uzturlīdzekļu piedziņu bērnam prasītājs var celt arī pēc savas deklarētās dzīvesvietas.

Prasības pieteikums par maza apmēra uzturlīdzekļu piedziņu noformējams atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.783 „Noteikumi par maza apmēra prasībā izmantojamām veidlapām” 2.pielikumā apstiprinātam paraugam „Prasības pieteikums maza apmēra prasībā par uzturlīdzekļa piedziņu”.

Par dokumentu iesniegšanu tiesā nav jāmaksā. Civilprocesa likuma 43.panta pirmās daļas 3.punkts noteic, ka prasītāji prasībās par uzturlīdzekļu piedziņu bērnam no tiesas izdevumu samaksas ir atbrīvoti.

Vairāk informācijas par to, kā noformēt maza apmēra prasību par uzturlīdzekļu piedziņu, varat atrast LV portāla skaidrojumā „Kā noformēt maza apmēra prasību par uzturlīdzekļu piedziņu”, kā arī citos tālāk norādītajos skaidrojumos par uzturlīdzekļu piedziņu.