Lasīšanai: 1 minūte

Izbraukšana no Norvēģijas pēc pilngadības sasniegšanas

J
jautā:
19. jūnijā, 2014
Anna Stāmere

Sveiki! Ja es dzīvoju ar mammu kopā Norvēģijā. Sasniedzot 18 gadu vecumu, viņiem ir vai nav tiesības mani šeit turēt ar varu? Vai es drīkstu pati bez kādas piekrišanas pamest valsti bez vecāku atļaujas?

A
atbild:
27. jūnijā, 2014
Laura Studente
LV portālam

Ceļot bez vecāku piekrišanas jaunietis parasti var pēc pilngadības iestāšanās. Tā kā Norvēģijas vēstniecība apstiprināja, ka pilngadība Norvēģijā tiek sasniegta ar 18 gadu vecumu, tad, lai pamestu valsti, nav nepieciešama vecāku piekrišana. Tomēr vienmēr ir vērtīgi iepazīties ar konkrētās valsts, šajā gadījumā Norvēģijas, likumdošanu šajā jomā.