Lasīšanai: 1 minūte

Īrnieku izlikšana – tikai tiesas ceļā

J
jautā:
31. janvārī, 2014
Reinis

Labdien! Kādos gadījumos, varbūt var iestrādāt Īres līgumā kādus īpašos nosacījumus, Īrnieku var izlikt no dzīvojamajām telpām bez attiecīga tiesas nolēmuma un paturēt Īrnieka personīgās mantas ķīlā, proti, it kā izmantot Civillikuma noteiktās Aizturējuma tiesības? Vai var šādi rīkoties, ja īres līgumā ir iestrādāts punkts:  Ja Īrniekam ir izveidojies īres vai komunālo maksājumu parāds, Izīrētājam ir tiesības izlikt īrnieku bez tiesas un citas dzīvojamās telpas ierādīšanas. Paldies par sniegto atbildi!

A
atbild:
04. februārī, 2014

Neatkarīgi no tā, kas ir pielīgts īres līgumā, izlikt īrnieku no telpām var vienīgi tiesas ceļā. Īres vai komunālo maksājumu parāds ir par pamatu prasības celšanai par īres līguma izbeigšanu un parāda piedziņu. Īpašniekam nav tiesību nedz patvaļīgi aizturēt mantas, nedz patvaļīgi izlikt īrnieku.