Robežšķērsošana ar bērnu

J
jautā:
05. decembrī, 2013
evita kindzule

Labdien. Man ir meita, kura ir dzimusi Vācijā. Kādas darbības mums jāveic, lai būtu iespēja izbraukt uz Latviju?

A
atbild:
17. decembrī, 2013
Laura Platace
LV portāls

Ņemot vērā, ka par konkrēto situāciju nav pilnīgas informācijas, piemēram, vai bērns ir pilngadīgs, vai bērns ir Latvijas pilsonis, vai pastāvīgā dzīvesvieta ir Vācija u.c., sniegt skaidru atbildi uz Jūsu jautājumu nav iespējams.

Ja Jūsu pastāvīgā dzīvesvieta ir Vācija, ir jāņem vērā, ka par kārtību, kādā bērni šķērso Vācijas robežu, Jums ir jāinteresējas attiecīgajās institūcijās Vācijā. Bērna izceļošana no valsts būs Vācijas iestāžu kompetencē.

Latvijas likumdošana paredz, ka, pārvietojoties ar nepilngadīgu bērnu viena vai abu vecāku pavadībā, ir jānodrošinās ar šādiem dokumentiem: derīgs ceļošanas dokuments bērnam, vecāka pasē atzīme par radniecību ar vecāku, kurš pavada bērnu, ja šāda ieraksta nav, tad ar bērna dzimšanas apliecību vai tās notariāli apliecinātu kopiju. Taču šis regulējums attiecas uz nepilngadīgiem bērniem, kuriem ir Latvijas valstiskā piederība un kuri pastāvīgi dzīvo Latvijā.

Lai saņemtu Jūsu konkrētajai situācijai atbilstošu atbildi, Jums ir iespējams vērsties Latvijas pārstāvniecībā Vācijā.