TĒMA: Mājoklis

Maksa par apsaimniekošanu

J
jautā:
19. aprīlī, 2024
Liāna

Labdien! Namu apsaimniekotājs pārvalda arī ūdeni un atkritumu izvešanu mājām, kas nav konkrētā apsaimniekotāja pārvaldībā. Vai namu apsaimniekotājs var pieprasīt paaugstinātu maksu par rēķinu izsūtīšanu tām mājām, kuras nav viņa pārvaldībā?

A
atbild:
19. aprīlī, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Lai saņemtu pārvaldīšanas pakalpojumus, Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 10. pants nosaka: “Dzīvojamās mājas īpašnieks uzdod pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, rakstveidā noslēdzot ar viņu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgumu. Dzīvokļu īpašnieki pārvaldīšanas līgumu slēdz saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, kas pieņemts Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā. Noslēgtais pārvaldīšanas līgums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam.”

Saskaņā ar Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 6. pantu dzīvojamās mājas pārvaldīšana ietver obligāti veicamās pārvaldīšanas darbības un citas pārvaldīšanas darbības. Pantā obligāti veicamo pārvaldīšanas darbību sarakstā ietverta arī ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu nodrošināšana, kā arī sadzīves atkritumu izvešana.

No jautājuma nekļūst skaidrs, uz kāda pamata namu apsaimniekotājs veic noteiktus pakalpojumus ēkas īpašniekiem.

Iesaku ar visiem dokumentiem vērsties pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.