Lasīšanai: 1 minūte

Ja persona atrodas ārpus Latvijas vairāk nekā 12 mēnešus, tad pastāvīgās uzturēšanās atļauju anulē

J
jautā:
13. aprīlī, 2024
Oļegs

Vai ārzemnieks, kuram ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā, pēc gada prombūtnes zaudē šo atļauju? Vai arī zaudē tikai tiesības uz atļaujas pagarināšanu?

A
atbild:
16. aprīlī, 2024
Linda Ņikona
LV portāls

Kā iepriekš LV portālam norādīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), ja persona, kurai ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja, atrodas ārpus Latvijas teritorijas vairāk nekā 12 mēnešus (nepārtraukti), tad pastāvīgās uzturēšanās atļauja tiek anulēta.

Gadījumi, kad ārzemniekam tiek anulēta pastāvīgās uzturēšanās atļauja, minēti Imigrācijas likuma 36. pantā.

Ja ir kādas neskaidrības, aicinām sazināties ar PMLP (kontaktinformāciju var atrast šeit).