TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā VSAOI un IIN, ja valdes loceklim ir bezatlīdzības pilnvarojuma līgums

J
jautā:
09. aprīlī, 2024
Baiba

Sveiki! Valdes loceklim ir noslēgts bezatlīdzības pilnvarojuma līgums. Uzņēmuma apgrozījums mēnesī ir ap 9000 eiro. Vai valdes loceklim ir pienākums maksāt IIN un VSAOI no minimālās algas? Paldies!

A
atbild:
11. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Katrs kapitālsabiedrības valdes loceklis tajā gada mēnesī, kad kapitālsabiedrībā nav bijis neviena darbinieka vai valdes locekļa, kas gūst atlīdzību vismaz minimālās mēneša darba algas apmērā, un kapitālsabiedrības attiecīgā mēneša apgrozījums ir bijis lielāks par piecu minimālo mēneša darba algu apmēru, ir uzskatāms par darba ņēmēju, un no katra valdes locekļa domājamā ienākuma, kas nav mazāks par minimālo mēneša darba algu, jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) un jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN).

Šogad valstī noteiktā minimālā mēnešalga ir 700 eiro.

Skaidrojums par tiesību aktu piemērošanu un situācijām pieejams VID informatīvajā materiālā “Nodokļu pārskati par valdes locekļu ienākumiem”.