Kas veic administratīvā pārkāpuma procesu par atkritumu apsaimniekošanu

J
jautā:
05. aprīlī, 2024
I.S.

Atkritumu apsaimniekošanas likuma 44. pants. Administratīvā pārkāpuma procesu par šā likuma 43. panta pirmajā daļā minēto pārkāpumu līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic pašvaldības administratīvā inspekcija, pašvaldības izpilddirektors, pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītājs, pašvaldības vides inspekcija, pašvaldības vides kontroles amatpersona vai pašvaldības policija. Administratīvā pārkāpuma lietu izskata pašvaldības administratīvā komisija vai apakškomisija. Jautājums ir par kompetenci. Ja pašvaldības policijā tiek saņemts attiecīgs iesniegums, vai tā ir tiesīga pārsūtīt materiālu pašvaldības vides kontroles amatpersonām, tas ir, hierarhijā augstākajai institūcijai, kas veic procesu?

A
atbild:
15. aprīlī, 2024
Sandis Zellis
jurists

Pašvaldības policija, pārsūtot pašvaldības vides kontroles amatpersonām iesniegumu par sadzīves atkritumu radītāja vai valdītāja nepiedalīšanos pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanā, rīkojusies atbilstoši jūsu norādītā Atkritumu apsaimniekošanas likuma 44. pantam. Proti, administratīvā pārkāpuma procesu cita starpā var veikt gan pašvaldības vides inspekcija, gan pašvaldības vides kontroles amatpersona, gan pašvaldības policija. Administratīvā procesa nodošana amatpersonai, kura ir specializējusies attiecīgajā jautājumā, ir atbilstošākais risinājums.