Bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošanu darba devējam nav tiesību atteikt

J
jautā:
22. martā, 2024
Samanta

Sveiki! Vai tēvam, vēloties izmantot savu bērna kopšanas atvaļinājuma divu mēnešu nenododamo daļu, darba devējs ir tiesīgs to atteikt un neļaut doties bērna kopšanas atvaļinājumā?

A
atbild:
26. martā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 156. panta otrā daļa noteic, ka bērna kopšanas atvaļinājumu pēc darbinieka pieprasījuma piešķir uz pilnu laiku vai pa daļām. Tādējādi darba devējam nav tiesību atteikt vai pārcelt uz citu laiku darbinieka prasīto bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošanu viņa izvēlētajā laikā.

Likums paredz darbiniekam pienākumu laikus, proti, vienu mēnesi iepriekš, rakstveidā paziņot darba devējam par bērna kopšanas atvaļinājuma vai tā daļas sākumu un ilgumu.

Vairāk par bērna kopšanas atvaļinājumu varat uzzināt LV portāla skaidrojumā/infografikā “Bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršana un izmantošana”.