Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt par trim iepriekšējiem gadiem

J
jautā:
21. martā, 2024
Ainars

Esmu strādājošs 1. grupas invalīds. Vai valsts atmaksās nodokļu pārmaksu par zobu implantāciju? Ja šogad jau esmu saņēmis pārmaksāto naudu par nodokļiem, vai ir iespējams atkārtoti iesniegt deklarāciju, tai pievienojot čekus?

A
atbild:
25. martā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Attaisnotos izdevumus iekļauj tā gada ienākumu deklarācijā, kurā attiecīgie izdevumi ir bijuši. Ja šogad iesniedzāt deklarāciju par 2023. gadu, tajā norādot izdevumus par ārstniecību, tad šogad tiek atmaksāta nodokļa pārmaksa par 2023. gadu.

Ja šogad būs izdevumi zobārstniecībai, tos varēsiet iekļaut 2024. gada deklarācijā, ko iesniegsiet 2025. gadā.

Deklarāciju var iesniegt un precizēt par katru no trim iepriekšējiem gadiem. Piemēram, ja ir atrasts kāds  izdevumu čeks, kas iepriekš deklarācijai nav pievienots, to var iekļaut precizētajā konkrētā gada deklarācijā.