Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Soda piemērošana kriminālprocesā

J
jautā:
15. martā, 2024
Klavs

Vai ir iespējams, ka tiesa nosaka divus sodus, proti, reālo un naudas sodu?

A
atbild:
26. martā, 2024

Krimināllikuma 36. pantā ir noteikti sodu veidi.

Krimināllikuma 36. panta pirmā daļa noteic, ka personai, kura izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, var piespriest vienu no šādiem pamatsodiem: brīvības atņemšanu; probācijas uzraudzību; sabiedrisko darbu; naudas sodu.

Atbilstoši minētā panta otrajai daļai notiesātajam bez pamatsoda var piemērot šādus papildsodus: mantas konfiskāciju; izraidīšanu no Latvijas Republikas; probācijas uzraudzību; sabiedrisko darbu; naudas sodu; tiesību ierobežošanu.

Ņemot vērā Krimināllikuma Sevišķās daļas pantu, par kuru personai nosakāms sods, ir iespējama situācija, ka personai nosaka pamatsodu, respektīvi, brīvības atņemšanu, un piemēro papildsodu naudas soda veidā.