Vecāka tiesības uz atvaļinājumu vasarā

J
jautā:
19. februārī, 2024
Ivonna

Labdien! Vēlos noskaidrot, vai pēc bērna kopšanas atvaļinājuma beigām man ir tiesības pieprasīt izmantot uzkrātās atvaļinājuma dienas. Man darbā jāatgriežas vasarā, kad bērnudārzs būs slēgts, un adaptācijas periods visiem parasti sākas no septembra. Vai iesniegums jāadresē darba devējam, vēl esot bērna kopšanas atvaļinājumā?

A
atbild:
20. februārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 150. panta piektā daļa jums kā darbiniekam, kuram ir bērns līdz triju gadu vecumam, dod tiesības ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu izmantot vasarā vai pēc jūsu vēlēšanās jebkurā citā laikā.

Ja jums ir uzkrājušās neizmantotā atvaļinājuma dienas (konkrētu dienu skaitu vajadzētu pie darba devēja precizēt) no perioda pirms bērna kopšanas atvaļinājuma, tad jūs droši laikus (vēl esot bērna kopšanas atvaļinājumā) varat informēt darba devēju par vēlmi atvaļinājumu izmantot vasarā un pēc tam iesniegt darba devējam iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu.