Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma naudas izmaksa nav saistīta ar dzīvesvietas deklarēto adresi

J
jautā:
16. janvārī, 2024
Viktorija

Labdien! Vai pastāv iespēja darba devējam neizmaksāt darba ņēmējam atvaļinājuma naudu, ja darba ņēmējs nav deklarēts darbavietas pilsētā, bet citur? Darba ņēmējs ir pašvaldības darbinieks.

A
atbild:
20. janvārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ne Darba likumā, ne Atlīdzības likumā, kas regulē valsts pārvaldes un pašvaldību amatpersonu un darbinieku atlīdzības principus, nav noteikts pienākums darbiniekam būt deklarētam ar darbavietu saistītā pašvaldībā.

Darba likums paredz, ka atvaļinājuma nauda ir izmaksājama, dienu pirms darbinieks sāk izmantot viņam piešķirto atvaļinājumu, ja vien darbinieks nav pats rakstveidā lūdzis, lai atvaļinājuma naudu pieskaita nākamajai darba samaksas reizei. To nosaka Darba likuma 69. panta ceturtā daļa.