Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai nepilngadīgais drīkst iegādāties bezalkoholisko alu

J
jautā:
04. janvārī, 2024
Dmitrijs

Vai 16 gadus vecs cilvēks drīkst iegādāties bezalkoholisko alu?

A
atbild:
08. janvārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Alkoholisko dzērienu aprites likuma 6. panta otrā daļa noteic: “Alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties.”

Likumā “Par akcīzes nodokli” ir definēts, ka par alu uzskatāms raudzēts alkoholiskais dzēriens, kurš pagatavots no iesala un ūdens, pievienojot apiņus, kurā absolūtā spirta daudzums pārsniedz 0,5 tilpumprocentus, kā arī alus dzērieni, kas satur alus un bezalkoholisko dzērienu vai to komponentu maisījumu, kurā absolūtā spirta daudzums pārsniedz 0,5 tilpumprocentus.

Savulaik bija narkologu iniciatīva noteikt ierobežojumus pārdot nepilngadīgajiem dzērienus, kas likuma “Par akcīzes nodokli” izpratnē ir bezalkoholiski, bet satur alkoholu. Minētie priekšlikumi nav pārtapuši normatīvajos aktos, proti, nav ierobežota par bezalkoholisko alu devētā dzēriena pārdošana nepilngadīgajiem.