Vai bezdarbniekam ir tiesības uz slimības pabalstu

J
jautā:
05. novembrī, 2023
Inga

Labdien! Vai bezdarbniekam, kuram nepienākas bezdarbnieka pabalsts, jo nodarbinātība pēdējo 16 mēnešu laikā ir bijusi 11 mēnešus, ir tiesības uz slimības pabalstu, ja viņš ir nokļuvis stacionārā?

A
atbild:
09. novembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Arī slimības pabalsta saņemšanai ir nepieciešams minimālais apdrošināšanas periods. Tiesības saņemt slimības pabalstu ir personām, par kurām ir veiktas vai bija jāveic obligātās iemaksas slimības apdrošināšanai:

  • ne mazāk kā trīs mēnešus pēdējo sešu mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums (pirmā darbnespējas diena);
  • ne mazāk kā sešus mēnešus pēdējo 24 mēnešu laikā.

Darbnespējas lapu apmaksā, ja saslimst darba tiesisko attiecību laikā. Ja darba tiesiskās attiecības tiek pārtrauktas slimošanas laikā, bet darbnespējas periods vēl turpinās, tad slimības pabalstu izmaksā 30 kalendāra dienas, kas seko darba attiecību pārtraukšanas datumam. Par pārējo periodu slimības pabalstu nepiešķir.

Ja saslimst pēc tam, kad pārtrauktas darba attiecības, slimības pabalstu nemaksā.