Ja atvaļinājuma laikā iekrīt valsts svētku dienas

J
jautā:
03. novembrī, 2023
Anastasija

Labdien! Man būs atvaļinājums, viena nedēļa (no 18.12. līdz 24.12.). Kad man ir jāatgriežas darbā?

A
atbild:
10. novembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pēc vispārējās Darba likumā noteiktās kārtības atvaļinājums tiek piešķirts saskaņā ar iepriekš sastādītu grafiku vai pusēm vienojoties. Ja darba devējs piešķir darbiniekam atvaļinājumu, tad par to tiek izdots rīkojums. Rīkojumā tiek norādīts atvaļinājuma periods, kā arī atvaļinājuma pirmā un pēdējā diena. Darbinieku ar rīkojumu iepazīstina.

Darbiniekam ir tiesības prasīt darba devējam izskaidrot jebkuru informāciju, kas ir saistīta ar darba attiecībām, tostarp arī paskaidrot, kad pēc atvaļinājuma jāatgriežas darbā.

Ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, tad atvaļinājums par svētku dienu skaitu tiek pagarināts.

Konkrētajā situācijā, ja atvaļinājums tiek piešķirts no 18. decembra uz vienu kalendāra nedēļu, tad tā pēdējā diena ir 24. decembris, kas ir valsts svētku diena, tādēļ atvaļinājums tiek pagarināts. Tā kā arī nākamās divas dienas ir valsts svētku dienas, jums darbā būtu jāatgriežas 27. decembrī.