Kad jāuzsāk bērna obligātā sagatavošana pamatizglītībai

J
jautā:
14. septembrī, 2023
Elga

Labdien! Lūdzu jūsu skaidrojumu. Bērns apmeklē pirmsskolas grupu ar 2019. gadā dzimušajiem audzēkņiem, kuri šobrīd ir 2. attīstības posmā. Janvārī manam bērnam paliks 5 gadi. Vai no janvāra viņam būs jāsāk apgūt obligātā 5–6 gadīgo apmācība, vai arī tā sāksies no 2024. gada 1. septembra?

A
atbild:
29. septembrī, 2023
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte
Santa Galiņa
LV portāls

“Obligāto sagatavošanu pamatizglītībai pirmsskola oficiāli visdrīzāk sāks 2024. gada septembrī. Tomēr, izvērtējot bērna attīstību, pedagogs var sākt strādāt ar bērnu atbilstoši 3. posmam arī agrāk,” skaidro Izglītības kvalitātes valsts dienesta vecākā eksperte Jana Veinberga.

Lai precīzāk pārrunātu bērna pirmsskolas izglītības procesu un obligātās sagatavošanas pamatizglītībai uzsākšanu, jūs varat vērsties pie pirmsskolas grupas pedagoga vai izglītības iestādes vadītāja. Jautājumus par pirmsskolas darbu iespējams pārrunāt arī ar pirmsskolas dibinātāju (visbiežāk tā ir pašvaldība).