TĒMA: Mājoklis

Dvieļu žāvētāji un karstā ūdens cirkulācija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. decembrī, 2022
Aļona

Labdien! Dzīvojam 316. sērijas mājā Daugavpilī. Dvieļu žāvētāji mūsu mājā darbojas, izmantojot apkures sistēmu, taču nav apkures – dvieļu žāvētāji ir auksti, bet rēķinos par siltumu vasaras periodā iekļauta samaksa arī par cirkulāciju. Tādās pašās (316. sērijas) blakus esošajās mājās par cirkulāciju nav jāmaksā. Mūsu mājas iedzīvotāji vairākkārt mēģinājuši noskaidrot, par ko ir aprēķināta samaksa, bet uzzināt, ko mūsu mājā sauc par “cirkulāciju”, tā arī neizdodas. Atbildes ir dažādas un pretrunīgas. Apkalpojošajai organizācijai ir cirkulācijas maksas aprēķināšanas metodes, taču tās attiecas uz mājām, kurās dvieļu žāvētāji darbojas, izmantojot karsto ūdeni. Vai ir pamatoti aprēķināt maksu par cirkulāciju 316. sērijas mājā?

A
atbild:
15. decembrī, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Dvieļu žāvētājs parasti ir tikai mazs, redzams mājas karstā ūdens cirkulācijas posms. Arī tad, ja dvieļu žāvētāji ir pieslēgti apkures sistēmai, tas nenozīmē, ka mājā nav karstā ūdens cirkulācijas. Jūsu minētajā gadījumā ir jāskatās, kāda ir mājas karstā ūdens apgādes sistēma. Protams, ir iespējams, ka mājā nav izbūvēta karstā ūdens cirkulācija. Tādā gadījumā, lai saņemtu krānā karsto ūdeni, būtu jānotecina ļoti daudz atdzisuša ūdens. Līdz ar to visa siltumenerģija būtu jāattiecina uz karstā ūdens uzsildīšanu un nebūtu cirkulācijas izmaksu. Parasti karstā ūdens cirkulācija ir izbūvēta vismaz mājas ūdens apgādes guļvados, iespējams, tā ir izbūvēta arī neredzamos stāvvados. Šajos gadījumos ir karstā ūdens cirkulācijas izmaksas, kaut arī dvieļu žāvētāji ir pie apkures sistēmas.