Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļus pilngadīgam bērnam var maksāt viņa kontā

J
jautā:
09. augustā, 2016
Anna

Sveiki. Man ir 19 gadi. Dzīvoju atsevišķi no vecākiem, mācos. Līdz šim alimenti tika skaitīti uz mātes konta. Vai ir iespēja, un kā nokārtot, lai alimentus skaita uz mana konta?

A
atbild:
11. augustā, 2016
Edīte Brikmane
LV portāls

Jā, to ir iespējams nokārtot. Jautājumā gan nav minēts, uz kāda pamata vecāks pārskaita uzturlīdzekļus uz Jūsu mātes kontu. Visbiežāk, ja uzturlīdzekļu maksāšanas pienākums ir noteikts tiesas spriedumā, tas ir terminēts līdz bērna pilngadības sasniegšanai. Tādā gadījumā, ja ar vecāku, kuram ir pienākums maksāt uzturlīdzekļus, par turpmāko uzturlīdzekļu maksāšanas kārtību nav iespējams vienoties, Jums kā pilngadību sasniegušai personai pašai ir jāsniedz prasība tiesā par uzturlīdzekļu piedziņu, lūdzot ikmēneša maksājumus pārskaitīt uz savu kontu bankā.