Vai jāmaksā uzturlīdzekļi, ja pilngadīgi bērni atsāk mācīties

J
jautā:
11. martā, 2024
Ainārs

Bērni ir pilngadīgi, gadu strādā algotu darbu. Ja viņi atsāk mācīties augstākās izglītības iestādē, vai man jāmaksā uzturlīdzekļi pilnā apmērā (un vai vispār jāmaksā)?

A
atbild:
09. aprīlī, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Dana Rone, zvērināta advokāte
Santa Galiņa
LV portāls

Latvijā bērni ir jāuztur līdz 24 gadu vecumam ar nosacījumu, ka viņi mācās un nestrādā.

Ja jūsu bērni vēl nav sasnieguši 24 gadu vecumu, uzsāk mācības un vairs nav nodarbināti, tad jums jāatsāk maksāt uzturlīdzekļi.

“Likums nenoteic, cik lieli uzturlīdzekļi jāmaksā pilngadīgiem bērniem, tomēr tiesu praksē šo uzturlīdzekļu apmērs tiek noteikts tāds pats kā nepilngadīgajiem bērniem – ne mazāks par valstī noteikto minimumu –, jo nav pamata domāt, ka pilngadīga bērna uzturēšana ir lētāka par nepilngadīga bērna uzturēšanu,” norāda zvērināta advokāte Dana Rone.

2024. gadā minimālais uzturlīdzekļu apmērs katram bērnam no septiņu gadu vecuma ir 210 eiro mēnesī.