E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 319
Lasīšanai: 2 minūtes

Darba devēja rīcība piedziņas procesā

Publicēts pirms 13 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. janvārī, 2011
Maija

Labdien! Uzņēmums saņēma zvērināta tiesu izpildītāja rīkojumu izdarīt ieturējumus 30% apmērā no darbiniekam – parādniekam – (par labu bankai) izmaksājamās darba samaksas (Civilprocesa likuma 594.p.1.d.3.p.). DD ar Darbinieku noslēgts darba līgums (pieņemts darbā bez nodokļu grāmatiņas).
Darbinieks ir pieņemts uz nepilnu darba laiku - ne vairāk kā 35 st. nedēļā. Darba alga noteikta pēc laika algas sistēmas – Ls 2.00 stundā. Par 2010.g. decembri viņam aprēķināta d/a Ls 143.00, uz algas kartiņu jāpārskaita Ls 96.30. (valstī noteiktā min d/a decembrī – Ls 180.00).
Vai uzņēmums bez darbinieka rakstiskas piekrišanas ir tiesīgs no šīs summas ieturēt Ls 28.89 (30%)? Ja nē, ar kādu dokumentu, likumu uzņēmums var pamatot savu rīcību. Paldies.

A
atbild:
14. janvārī, 2011
Lolita Lūse
LV portāls

Darba devējam tiesu izpildītāja rīkojums ir jāievēro obligāti, neprasot darbinieka piekrišanu. Tiesu izpildītāji, ievērojot Civilprocesa likumu, arī tiesā ir spējuši pamatot, ka ieturēt var arī no minimālās algas un neņemot vērā apgādājamo skaitu.

Darba devējs savu rīcību var pamatot ar Civilprocesa likuma 551. pantu „Tiesu izpildītāja prasību vai rīkojumu obligātums”. Tas paredz:

(1) Tiesu izpildītāja prasības un rīkojumi, izpildot tiesu spriedumus un citus nolēmumus, ir obligāti fiziskajām un juridiskajām personām visā valsts teritorijā;

(2) Ja tiesu izpildītāja prasības vai rīkojumi netiek izpildīti, tiesu izpildītājs par to sastāda aktu un iesniedz tiesai, lai tā izlemtu jautājumu par atbildību. Tiesa vainīgajām personām var uzlikt naudas sodu: fiziskajai personai līdz divsimt piecdesmit latiem, bet amatpersonai – līdz piecsimt latiem.

Izvērstāku skaidrojumu varat lasīt šādās portāla “LV.LV” publikācijās:

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas