Lasīšanai: 1 minūte

Vai var pārdot īpašumu, ja īpašniekam ir demence

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. decembrī, 2022
Irena

Mirušā vīra māsa ir demences slimniece un atrodas pansionātā. Jau gadu apmaksāju īres maksu par slimniecei piederošo dzīvokli, jo īpašniece pēc savas nāves to ir novēlējusi manam dēlam. Īpašniece veselības stāvokļa dēļ nevar tajā dzīvot. Kāda ir iespēja šo dzīvokli pārdot?

A
atbild:
10. janvārī, 2023

Civillikuma 994. pants nosaka, ka par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatās. Tas nozīmē, ka rīkoties ar nekustamo īpašumu var nekustamā īpašuma īpašnieks saskaņā ar savu gribu. Arī gadījumā, ja īpašniecei veselības traucējumu dēļ ar tiesas lēmumu ir ierobežota rīcībspēja un iecelts aizgādnis, nekustamā īpašuma atsavināšana var notikt tikai īpašnieces interesēs un saskaņojot ar bāriņtiesu. Vērtējot no tiesiskā aspekta, jums nav tiesību nekustamo īpašumu pārdot.