Lasīšanai: 1 minūte

Par nokavējuma procentiem

J
jautā:
31. augustā, 2015
Vladimirs

Vai kopējais kavējuma naudas summas pieaugums ir ierobežots, attiecīgi parāda pamatsummai, ja komunālpakalpojuma līgums tika noslēgts 2005.g? Paldies.

A
atbild:
11. septembrī, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Civillikuma 1759.pants nosaka: „Procenti jāmaksā, arī bez noteiktas norunas, uz likuma pamata, šādos gadījumos:1) par katru parāda samaksas nokavējumu, kaut arī parāds pats par sevi būtu bezprocentīgs; šādus procentus sauc par nokavējuma procentiem;/../”

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš skaidro: „Komunālo pakalpojumu līguma noslēgšanas gadam nav nekādas saistības ar nokavējuma naudu; tās ir divas dažādas lietas. Ja parāda pamatsumma ir, piemēram, 100 eiro, tad kavējuma nauda jeb nokavējuma procenti nedrīkst pārsniegt parāda pamatsummu.”

Ja vēlaties gūt plašāku ieskatu par nokavējuma procentu un līgumsoda piemērošanu, varat ielūkoties Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadlīnijās, kas veltītas šim tematam.