TĒMA: Pirmsskola

Bērnudārza līdzfinansēšanas kārtību nosaka pašvaldība

J
jautā:
03. jūnijā, 2015
Nika

Labdien! Man ir radies jautājums par līdzfinansējumu pirmsskolas iestādē. Manam bērnam vasarā būs 2 gadi, un jau šonedēļ tikām uzaicināti uz pašvaldības dārziņu, taču pirms nedēļas pieteicāmies privātajā dārziņā, kur jau noslēdzām līgumu. Tāpēc gribēju jautāt, vai manam bērnam līdz 1.septembrim pienākas šīs līdzfinansējums privātajā dārziņā, jo oficiāli pašvaldības darziņā mēs skaitāmies no septembra. Paldies. Ar cieņu, Nika.

A
atbild:
10. jūnijā, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Kārtību, kādā tiek piešķirts, izmaksāts un līdz ar to arī pārtraukts līdzfinansējums pirmsskolas izglītības apguvei privātā bērnudārzā, nosaka katra pašvaldība, pieņemot saistošos noteikumus. Piemēram, Rīgas pašvaldība līdzfinansējumu pārtrauc izmaksāt ar datumu, kas norādīts izglītības iestādes izveidotajā pretendentu sarakstā kā faktiskais programmas apguves uzsākšanas laiks, tātad, šai gadījumā – līdzfinansējums tiek izmaksāts līdz 1.septembrim. Ja dzīvojat citur, lai noskaidrotu šo jautājumu, aicinām interesēties savā pašvaldībā.