Lasīšanai: 1 minūte

Parādniekam pieejamie ikmēneša naudas līdzekļi

J
jautā:
25. septembrī, 2014
agris

Kādai naudas summai jāpaliek uz rokas, ja pēc nodokļu nomaksas tā ir 350 eiro, ieturējums nav vērsts uz uzturlīdzekļiem?

A
atbild:
26. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja ir uzsākta parāda piespiedu piedziņa, tad parādsaistību atmaksu, ieturot summu no parādnieka darba algas, realizē darba devējs. Ieturējums tiek pārskaitīts uz tiesu izpildītāja kontu Valsts kasē.

Civilprocesa likums no 2104.gada 1.janvāra paredz parādniekam tiesības uz ikmēneša ienākumiem minimālās algas apmērā. Tas ir 320 eiro un uz katru nepilngadīgu apgādībā esošu bērnu, ja tādi ir, 64,03 eiro.

Ikmēneša pieejamā summa tēriņiem parādniekam iepriekšminētajā apmērā ir izņemama bankā klātienē vienu reizi mēnesī.

Plašāka informācija par parādu piedziņu ir iegūstama LV portāla skaidrojumā Parādu piedziņa 2014.gadā: izmaiņas un jaunā kārtība.