Lasīšanai: 1 minūte

Ēkas reālo sadali nevar veikt

J
jautā:
20. augustā, 2014
kristine Tērauda

Labdien, mani interesē jautājums - kā saņemt atsevišķu kadastrālo numuru, ja vēlos iegādāties 1/2 mājas daļu (2.stāvu). Vēlos, lai katrai daļai būtu savs kad. numurs. Pie kā vērsties?

A
atbild:
21. augustā, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Valsts zemes dienestā (VZD) norāda – atbilstoši MK noteikumu Nr.48 „Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumi” 8.punktā noteiktajam, būve tiek sadalīta reālās daļās atbilstoši projekta dokumentācijai, un būves sadales līniju atbilstoši konstruktīvajām izmaiņām nosaka pa vienu vertikālu plakni visas būves augstumā vai pa vairākām vertikālām plaknēm, kas atbilst katra stāva augstumam.

Ņemot vērā iepriekš minēto, ja atdalāmie dzīvokļi atrodas viens virs otra, tad ēkas reālo sadali nevar veikt.

Ja vēlaties iegūt detalizētāku informāciju, vērsieties VZD. Dienesta informatīvais tālrunis ir 67038800.