Lasīšanai: 1 minūte

Izmaiņas likumā nav plānotas, var cerēt uz priekšlaicīgu nosacītu atbrīvošanu

J
jautā:
21. jūlijā, 2014
Anda

Labvakar! Man tāds jautājums - gribēju prasīt, vai ir mainīts likums tiem, kam ir KL 125.panta 3.d. Vēl draugam palikuši 2 gadi, ko nosēdēt. Bija ieslodzījums uz 4 gadiem. Vai būs kāda atbrīvošana plānota, ja ne šogad, varbūt 2015.gadā kāds likums plānots? Viņš sēž šogad zonā. Iepriekš pateicos par atbildi.

A
atbild:
24. jūlijā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Īstenojot kriminālsodu reformu, vērienīgi grozījumi Krimināllikumā stājās spēkā 2013.gada 1.aprīlī, un tuvākajā laikā jaunas izmaiņas nav paredzētas.

Ja Jūsu draugs ieslodzījuma vietā uzvedas priekšzīmīgi, izpildīs visus resocializācijas programmas nosacījumus, tad viņš var cerēt uz nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu – kā noteikts Krimināllikuma 61.pantā "Nosacīta pirmstermiņa atbrīvošana no soda".