Informācijas objektu izvietošanas kārtību regulē MK noteikumi

J
jautā:
30. maijā, 2014
Renārs

Sveicināti. Man ir radušās nelielas neskaidrības. Lasu un lasu likumus, bet īsti nesapratu. Tātad man ir neliels uzņēmums, kurš reģistrēts manā privātmājā (Rīga, Jaunciema gatve). Vēlējos izgatavot no metāla reklāmas bannera turētāju un izgatavot kādā uzņēmumā reklāmas banneri par savu uzņēmumu. Pielikumā pievienoju paraugu tam reklāmas statīvam. Statīvs tiktu izvietots pa dienu ārpus manas privātās teritorijas, bet apmēram 3m attālumā no manas teritorijas, respektīvi, ceļmalā. Vakarā statīvs tiktu noņemts un nests garāžā (lai nenozog, nesabojā vai tamlīdzīgi). Jautājums tad īsti ir tāds. 1) Vai es drīkstu tāda veida reklāmas statīvu un reklāmu, kura iestiprināta tajā, novietot ~3m attālumā no savas privātās teritorijas (uz pašvaldības / valsts zemes)? 2) Vai man par to ir jāmaksā valstij? Vai šādas reklāmas izvietošana ir jāsaskaņo?

A
atbild:
12. jūnijā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Tā kā atbildi no Rīgas pašvaldības neesam spējuši sagaidīt, sniedzu šādu paskaidrojumu.

Kā ceļvedi turpmākajai rīcībai varat izmantot Ministru kabineta noteikumus Nr.402 "Noteikumi par reklāmas objektu vai informācijas objektu izvietošanu gar ceļiem, kā arī kārtību, kādā saskaņojama reklāmas objektu vai informācijas objektu izvietošana", kur izklāstīti gan informācijas objektu novietošanas noteikumi, gan arī šo objektu izvietošanas saskaņošanas prasības.