Lasīšanai: 1 minūte

Saglabājamo summu jāaprēķina VSAA

J
jautā:
21. janvārī, 2014
Jānis Kalniņā

Mans jautājums ir sekojošs - saņemu pensiju 120Ls apmērā, no kuras līdz šim atvilka 30%. Ja janvārī stājās spēkā jaunais parādu piedziņas likums, tad pirmo pensiju bez atvilkumiem saņemt vajadzētu jau janvārī vai tikai februārī? Un vai tas viss notiks automātiski vai arī jāsniedz kāds iesniegums vai tamlīdzīgi? Paldies.

A
atbild:
21. janvārī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Civilprocesa likuma pārejas noteikumu 72.punkts nosaka, ka jauno parādniekam saglabājamo līdzekļu apmēru aprēķina darba devējs vai attiecīgā juridiskā persona (Jūsu gadījumā – VSAA) brīdī, kad izdara ieturējumu no parādnieka darba samaksas vai tai pielīdzinātajiem maksājumiem.

Tas nozīmē, ka parādniekam nekādas papildu darbības nav jāveic. Tā kā pensijas tiek izmaksātas par konkrēto mēnesi, Jūsu gadījumā parāda ieturējums, saņemot janvāra pensiju, vairs nav piemērojams.