TĒMA: Nodokļi

Vai SIA, kas patapina telpas, var segt daļu no patapinātāja izmaksām par elektrību un internetu

J
jautā:
22. aprīlī, 2024
Arta

Labdien! SIA ir parakstījusi patapinājuma līgumu ar SIA valdes locekli par telpu patapināšanu saimnieciskās darbības veikšanai. Vai SIA var segt, piemēram, daļu no elektrības un interneta izmaksām? Vai, sedzot kādas izmaksas, ir jāmaksā papildu nodoklis?

A
atbild:
29. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Patapinājuma līgumu slēdz tikai tad, ja lieta tiek nodota lietošanai bez atlīdzības un patapinājuma ņēmējs no tā negūst nekādu mantisku labumu. Līgumā būtu jāparedz, kā jārīkojas gadījumā, ja šai lietai rodas izdevumi, – vai tie ir vai nav jāatlīdzina patapinātājam.

Tas, vai komercdarbības veikšanai ir slēdzams patapinājuma līgums vai tomēr nomas līgums, kā arī tas, vai tiks uzskatīts, ka darījums ir noslēgts starp saistītām personām un uz to attiecināms Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 4. panta regulējums, jums kā uzņēmējam ir jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā.