Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Aizbildnība vai aizgādnība nenodibina likumiskās mantošanas tiesības

J
jautā:
08. aprīlī, 2024
Daina

Labdien! Man ir noformēta aizbildniecība pār savu māti, un man ir arī māsa un brālis. Vai mātes nāves gadījumā es mantošu visu viņas mantu neatkarīgi no tā, vai ir sastādīts testaments?

A
atbild:
12. aprīlī, 2024

Saskaņā ar Civillikuma 390. pantu mantinieki manto pēc likuma, kad nav mantojuma līguma vai testamenta vai kad tie nav spēkā.  Civillikuma 391. pantā ir noteikts, ka pēc likuma aicināti mantot: laulātais, radinieki, adoptētie. Aizbildnība vai aizgādnība nenodibina likumiskās mantošanas tiesības. Ja nav mantojuma līguma vai testamenta, tad visi trīs bērni ir līdzvērtīgi mantinieki.