Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz blakus darbu

J
jautā:
08. aprīlī, 2024
Anastasija

Patlaban es esmu atvaļinājumā, bet ir apstiprināts mans atlūgumus un pēc atvaļinājuma darba attiecības tiks izbeigtas. Vai pirms atvaļinājums beigām es varu sākt strādāt jaunā darbavietā?

A
atbild:
15. aprīlī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Kaut arī darba devējs ir akceptējis jūsu kā darbinieka uzteikumu, jūs joprojām esat konkrētā uzņēmuma darbinieks.  Saskaņā ar Darba likuma 91. un 92. pantu tiesības uz blakus darbu vai ierobežojums veikt blakus darbu var būt noteikts darba līgumā. Tādēļ jūs varat pārliecināties, vai darba līgumā ir noteikts aizliegums uz blakus darbu, vai ir nepieciešamība to ar darba devēju saskaņot.  Ja tāda aizlieguma vai prasības informēt darba devēju par blakus darbu nav, tad jūs varat sava atvaļinājuma laikā veikt blakus darbu, kas pēc uzteikuma spēkā stāšanās būs jūsu pamatdarbs.