Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis no līdzekļiem, kurus bijušais vīrs maksā pēc laulības šķiršanas

J
jautā:
05. aprīlī, 2024
Dace

Labdien! Vai sievai jāmaksā ienākuma nodoklis no līdzekļiem, kurus bijušais vīrs katru mēnesi maksā viņai pēc laulības šķiršanas kā līdzekļus iepriekšējā labklājības līmeņa nodrošināšanai?

A
atbild:
11. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. panta pirmās daļas 11. punktā noteikts, ka uzturnauda (alimenti) nav apliekami ar ienākuma nodokli. Valsts ieņēmumu dienesta metodiskajā materiālā “Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamie ienākumi” paskaidrots: Ar jēdzienu uzturnauda (alimenti) saprot uzturlīdzekļus bērniem, kā arī līdzekļus iepriekšējā labklājības līmeņa nodrošināšanai bijušajam laulātajam.