Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Laulības noslēgšanas termiņi

J
jautā:
04. aprīlī, 2024
S

Labdien! Es vēlos Latvijā salaulāties ar Alžīrijas pilsoni, kurš dzīvo Alžīrijā. Kas tam nepieciešams? Kādi dokumenti? Visticamāk, primāri ir vajadzīgs uzaicinājums uz Latviju. Tā kā parasti tās ir 10 dienas, vai ir iespējams apprecēties tik ātri?

A
atbild:
08. aprīlī, 2024

LV portālā ir publicēta e-konsultācija “Vai Latvijā var noslēgt laulību ar personu, kas nav ES dalībvalsts pilsonis”, kurā varat atrast atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.

Kas attiecas uz termiņiem, jānorāda, ka Civillikuma 41. pants noteic: laulību noslēdz ne agrāk kā viena mēneša un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc iesnieguma un citu laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā. Tomēr Civillikuma 45. pants paredz, ka steidzamos gadījumos dzimtsarakstu nodaļas amatpersonai ir tiesības saīsināt norādīto termiņu.