TĒMA: Tieslietas

Līguma noslēgšana un pilnvarojums

J
jautā:
19. martā, 2024
Madara

Labdien! Juridiska persona vēlas slēgt autora līgumu ar personu (ārzemju rezidentu), bet autors vēlas, lai atlīdzība tiktu pārskaitīta viņu pārstāvošajai aģentūrai, kas pēc tam pati norēķinātos ar autoru. Vai līgumu var slēgt ar fizisku personu, bet rekvizītos norādīt juridisku personu? Vai ir vajadzīga kāda pilnvara/apliecinājums no autora puses? Vai apliecinājumam jābūt notariāli apliecinātam un tulkotam?

A
atbild:
09. aprīlī, 2024
Olga Lauva
juriste

Slēdzot līgumu ar fizisko personu (autoru), autoratlīdzības līgumā var norādīt pārstāvošās aģentūras bankas konta rekvizītus, uz kuru var tikt veikts pārskaitījums. Tāpat iespējams noslēgt līgumu ar autora pārstāvošo aģentūru. Šādā gadījumā būs nepieciešams autora pilnvarojums, ja autors nav iepriekš pilnvarojis pārstāvošo aģentūru pārstāvēt viņa intereses. Civillikums vispārēju obligātu notariālu apliecinājumu pilnvarai neparedz, arī aprakstītajā gadījumā, taču to ieteicams apliecināt pie zvērināta notāra tad, kad to pieprasa privātpersona, ārējie normatīvie akti vai iestādes. Pilnvaras tulkojums nepieciešams, ja dokuments ir izsniegts ārvalstīs, svešvalodā un iesniedzams Latvijas iestādēs. Saskaņā ar Valsts valodas likuma prasībām tam pievienojams Ministru kabineta noteiktajā kārtībā vai notariāli apliecināts tulkojums valsts valodā.