Lasīšanai: 1 minūte

Arodorganizācijas priekšsēdētāja amats ir vēlēts

J
jautā:
01. martā, 2024
Signe

Labdien! Vai kāds normatīvs nosaka to, vai persona, kas ieņem organizācijas darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja amatu, vienlaikus var ieņemt šīs organizācijas struktūrvienības vadītāja amatu? Runa ir par valsts iestādi un tās darbinieku arodbiedrību. Manuprāt, tas nav ētiski. Paldies!

A
atbild:
07. martā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ieņemt darbinieku arodorganizācijas priekšsēdētāja amatu var ikviens šīs arodorganizācijas biedrs, ja viņu par to ievēlē. Arodorganizācijas priekšsēdētāju tās biedri ievēlē balsošanas ceļā uz noteiktu laiku, tādējādi arodbiedrības biedriem ir tiesības statūtos noteiktā kārtībā rosināt priekšsēdētāja pārvēlēšanu.

Normatīvajos aktos nav noteiktu ierobežojumus arodbiedrības biedram un algotam darbiniekam (tostarp struktūrvienības vadītājam) ieņemt arodorganizācijas priekšsēdētāja amatu.